Silownia2016

Temat i warsztaty

Ogień
„Ogień przyszedłem rzucić na ziemię i jakżebym pragnął, aby już płonął”. Ewangelia Łukasza 12:49

 

„SIŁOWNIA” to chrześcijańska konferencja tworzona przez młodzież i dla młodzieży. To miejsce dla ludzi, którzy mają pytania a nie boją się ich zadać, wątpliwości, które chcą rozwiać i pragnienia, które chcą rozwijać i realizować. To konferencja dla tych, którzy w dzisiejszym chrześcijaństwie szukają prawdy, a nie emocji.

W tym roku poruszymy tematy dotyczące Ducha Świętego. Wierzymy, że Duch Święty i Jego ogień jest tym, czego dzisiejszy Kościół desperacko potrzebuje.
Porozmawiamy o tym, że Duch Święty wypala w nas to co złe i rozpala nas do działania. Zwrócimy uwagę na to, że świat duchowy istnieje, a Dary Ducha są niezbędne do codziennego chodzenia w MOCY!

 

WARSZTATY

Na konferencji odbędą się dwie sesje warsztatowo – wykładowe. Każdy uczestnik zapisuje się na obie sesje w momencie rejestracji, bezpośrednio po przyjeździe na konferencję

 

Warsztaty do wyboru:

 

SESJA I – warsztaty
Czas trwania: 1 godz. 30 min.

1) ISKRA – Konrad Kazmierski.
Warsztat o Najważniejszej Relacji. Dla tych, którzy szukają inspiracji, aby być jeszcze bliżej Boga. Konrad opowie o swojej codzienności z Jezusem (pod żadnym pozorem – nie szarej) i złamie stereotyp Boga odległego i niedostępnego. Odkryjecie razem jak codziennie rozpalać swoje serce dla Boga i jaki wpływ na Twoje życie ma Jego obecność.

2) ODBLASK – Filip Lachowski.
Na warsztacie u Filipa dowiesz się, że zostałeś stworzony nie po to, aby błyszczeć swoim światłem, ale po to, aby odbijać blask Jezusa. Poruszycie temat światła i ciemności, a także rewolucji, jaką za sobą niesie rozjaśnianie. Wychodząc z tego warsztatu, będzie przyświecała Ci z pewnością taka myśl – życie z Bogiem to fascynująca przygoda, pełna wyzwań, ale warta przeżycia.

3) NIEDOGASZONY KNOT – Kaja Itner.
To warsztat, na którym Kaja poruszy temat depresji – zjawiska tak szybko rozprzestrzeniającego się w coraz młodszych grupach wiekowych. Przygotowany z myślą o tych, którzy zmagają się ze zniechęceniem, poczuciem bezsensu i porażki oraz dla tych, którzy widzą taki stan u innych i chcą im zanieść nadzieję.

4) COŚ TU ISKRZY – Ewa i Dawid Rokitniccy.
Ewa i Dawid są młodym małżeństwem. Na ich warsztacie usłyszysz to, czego możesz się jeszcze tylko domyślać. Opowiedzą o tym, jak to jest  być w Drużynie Pierścienia Jak odróżnić prawdziwą miłość od taniej imitacji? Jak ogarnąć hormony? Skąd wiadomo, że to już „to”? I czy „na całe życie”, to znaczy nudno?

5) POŻAR – Grzegorz Kulus
Warsztat zwyczajnie nadzwyczajny. To właśnie tutaj dowiesz się więcej o Duchu Świętym. O tym, kim jest, a także o tym, co ma dla nas. Grzegorz odpowie na nurtujące pytania: Po co On jest? Czy jest dostępny dla każdego? Czy trzeba spełnić specjalne wymagania, aby poznać Go lepiej? I dlaczego nie widzę cudów, chociaż o nie proszę? To warsztat nie tylko uzupełniający wiedzę, ale umożliwiający doświadczyć i poznać Ducha Świętego.

 

SESJA II – wykłady
Czas trwania: 1 godz.

1) OGNIOODPORNI? – Piotr Rokitnicki.
Czy aby na pewno? Piotrek opowie o tym, że nie warto bronić się przed Bożym planem dla naszego życia, że nie warto być w tej kwestii ognioodpornym. Przekonasz się natomiast o tym, że warto poddać się Bogu, nawet jeśli to będzie kosztowało. Nawet jeśli będzie oznaczało to wypalanie pewnych cech Twojego charakteru. Usłyszysz o cierpliwości, wytrwałości i filtrowaniu wnętrza. O próbach i doświadczeniach i o tym, kim stajemy się dzięki nim.

2) PŁOMIENNA PRZYSZŁOŚĆ – Szymon Kasprzyk.
Szymon połączy w swoim wykładzie teraźniejszość i przyszłość. Opowie o tym, co Bóg zaplanował dla Ciebie i zastanowi się razem z Tobą, czy można zrobić z tym coś już dzisiaj. Posłuchasz o znalezieniu równowagi między dwoma postawami – „siedzę i czekam z założonymi rękami” oraz „pracuję do utraty sił”.  To wykład o zaufaniu i wierze w Boże plany i obietnice.

3) ZAPAŁKA – Łukasz Wichman.
Na tym wykładzie dowiesz się co naprawdę oznacza poświęcenie. Łukasz opowie o tym, jak ważne jest wyrzeczenie i zrezygnowanie z pewnych rzeczy, by zyskać Chrystusa. To temat niewygodny i niemodny ze względu na fakt, że dzisiaj skupieni jesteśmy na luksusach i swoich pragnieniach, jednoczenie nie będąc zdolnymi do wyrzeczeń. Zapałka płonie, ale i się spala. Jezus poświęcił siebie dla Ciebie. Co z tym zrobisz?

4) POCHODNIA CZY ZNICZ? – Kasia Białek
Wykład o walce, nieugiętości i Bożej mocy. Kasia opowie o tym, jak wiele rzeczy próbuje nas odciągnąć od Boga, rzucić na kolana i odebrać wolność, a także życie. Walczysz albo umierasz? Decyzja należy do Ciebie.

 

 

 

FACEBOOK

>> <<